Kripto para birimlerinin popülerliği arttıkça, farklı kripto paralar satın almak, takas etmek veya satmak için daha fazla borsa sitesi ortaya çıkıyor. Bu da kripto para olaylarına yeni giren, deneyimsiz insanlar için karar vermeyi gittikçe zorlaştırıyor.

Bu borsa sitelerinden bazıları yeni başlayanları hedeflerken, bazıları da daha geniş sermayeli insanlara hitap ediyor. Bu nedenle borsaya girmeden önce sizin için hangi sitenin doğru olduğunu bilmek önemli bir etken. Bu borsa, kripto para alım-satım sitelerinden ünlü birine göz atalım; Binance!

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA : https://binance.com

Binance Nedir?

Binance kripto alım satım işlemleri yapılabilen, global çapta bir borsa platformudur. İlk olarak 2017 yılında Çin’de kurulan Binance, daha sonra Çin’in kripto para birimlerine karşı sert politikalarından dolayı bu ülkeden ayrıldı ve yeni merkezi Japonya oldu.

Binance platformunun bir de kendine ait bir kripto parası var: Binance Coin! Bu para birimi gücünü Ethereum’dan alıyor. Kısaltması BNB olan Binance Coin ile her türlü alışveriş yapılabiliyor.

Neden Binance Kullanmalıyım?

Binance oldukça popüler bir kripto borsası platformu. Güvenliğinin yanı sıra dünya üzerinde bulunan 100’den fazla kripto para birimini de sisteminde barındırıyor ve bunlarla işlem imkânı sunuyor. Çift doğrulama sistemi ile hesabınızın güvenliğini en üst düzeye taşıyor.

Ayrıca Binance düşük işlem ücretleri ile de dikkat çekici bir platform. Her işlemde %0.1 ücret kesen Binance sitesi, 1 BTC işlemi için 0,001 BTC işlem ücreti kesecektir. Sitede minimum olarak 100 lira yatırım ve çekim işlemi yapılabiliyor. Aylık limit ise 3 milyon lira.

Eğer güvenliğinize önem veriyorsanız ve yatırımlarınıza değer veriyorsanız Binance tercih edilebilecek bir platform olarak görünüyor. İki faktörlü doğrulama sistemi kullanan sistemleri sayesinde her işlem öncesinde telefonunuza gelen kodu girmeniz gerekiyor. Ayrıca Binance sisteminde “CCSS” isimli global bir kripto para güvenlik standartı sertifikası kullanılıyor.

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance web sitesini açarak, sağ üst kısımdan “Kayıt ol” butonuna tıklamanız kayıt ekranını önünüze getirecektir. Eposta adresi ve tahmini zor bir şifre yazarak hesap oluştur butonuna tıklamanız hesabınızın açılması için yeterli. İsterseniz mobil sekmesine tıklayarak cep telefonunuz ile de kayıt yapabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra mail adresinize gelen Binance hesap onay mailine giderek hesabınızı onaylamanız gerekiyor.

Binance sistemi siteye ilk defa giriş yapan kullanıcılara iki faktörlü doğrulama ayarlarını yapmak isteyip istemediğini sorar. Yukarıdaki bilgilere göre mutlaka bu özelliği aktifleştirmelisiniz.

Binance hesabı nasıl açılır detaylı konumuda okumanızı öneriyorum.

Binance’in Artıları ve Eksileri

+ Tüm dünyada popüler bir borsa ve herkesçe güvenilir olarak kabul ediliyor.

+ Binance ile 100’den fazla kripto para birimiyle işlem yapılabiliyor.

+ Oldukça güvenli bir sistem. İki faktörlü güvenlik doğrulaması ve üst düzey güvenlik sağlayan sertifikalar kullanıyor.

+ Hem bu işe yeni başlayanlara hem de tecrübeli insanlara hitap edebiliyor.