Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Güvenilir Mi?

Bitcoin nasıl alınır ve bitcoin güvenilir mi gibi soruların döndüğü günümüz dünyasında bir damla fayda sağlamak adına..

Bitcoin aslında bildiğiniz tüm para birimlerinden daha güvenilir olduğunu söylesek sanırım yanlış olmayacaktır. Fakat gerekli tedbirlerin alınması şart. Dijital dünyada yapılan saldırıların fiziksel dünyadakinden kat ve kat olduğunu asla unutmayınız.

Peki bitcoin nereden, nasıl alınıra gelecek olursak da tabi ki dünyanın kullandığı borsaları kullanmak en mantıklısıdır. Ben binance kullanıyorum ve size de buraya linkini bırakıyorum: TIKLA

Türk borsalarını kullanmıyorum ve asla önermiyorum ! Yüksek komisyon oranları ile para yatırıp çekerken neredeyse çoğunu türk borsalarına bırakıyoruz… Ve her türlü şaibenin döndüğüne inanıyorum… Her neyse konuşursam olmayacak..

 Konumuza dönelim:

Bitcoin, 2008 yılında Japon SatoshiNakamoto tarafından yayınlanan bir makale ile dijital para birimi olarak sunulmuştur. 

Peki Bitcoin nasıl oluyor da bu kadar değer kazanabiliyor? Nerelerde kullanabiliriz?  Alım satımı nasıl yapabiliriz? Güvenilir mi? 

 

BİTCOİN NASIL DEĞER KAZANIYOR ?

Öncelikle bir malın değerini belirleyen en önemli faktör, o mala oluşan taleptir. Dijital ortamda sınırlı sayıda bitcoin bulunuyor. Yeni bitcoin oluşturmak için önceden belirlenmiş bir limit ve prosedür olduğu için çok talep oluyor ve değer kazanıyor. 

Kısacası talep artınca yükseliyor, talep azalınca ise düşüyor. İnternet ortamında bir çok ödeme yöntemi olarak artık bitcoin ve altcoinleri görebilirsiniz. Hem kolay kullanımı hem de hiçbir boyundurluk altında olmadan alışveriş yapılması biz insanları heyecanlandırıyor. Bunun yanında tabi ki en çok kullanılma sebebi ise geleceğe dönük yatırımdır.

 

BİTCOİNİ NERELERDE KULLANABİLİRİZ ?

Bitcoin Türkiye, Güney Afrika, İran ve Balkan ülkeleri dışında başta ABD olmak üzere diğer ülkelerde ise yasallığını koruyor. 

Bitcoini sanal paradır. Yani somut olarak değil dijitaldir. Bu yüzden gerek alışveriş yapar iken, gerekse de sanal ortamda istediğimiz gibi kullanabiliriz. 

Bitcoin kullandığımızda; Kullandığımız adresten alıcı adrese şifrelenmiş imzalar gönderilir ve takip edilmesi imkansızdır. Tamamen bir gizlilik çerçevesinde bitcoininizi kullanabilirsiniz.

 

BİTCOİNİ NASIL ALIP SATABİLİRİZ ?

Bu konuda dünyanın kabul ettiği kullanıcılar için en iyi borsa olan binance tercih edebilirsiniz. Binance Nasıl Kayıt Olunur adlı makalemi okumak için =>https://veomer.com/binance-nasil-kayit-olunur/

Bitcoin ile işlem yapabilmek için eğer alışveriş için kullanmak istiyorsanız bir sanal bir cüzdana sahip olmalısınız. İnternet üzerinden kolayca sanal bir cüzdan oluşturabilirsiniz. Ancak eğer yatırım amaçlı satın alacaksınız sanal cüzdan almanıza gerek yok. Kripto para borsalarını elinizdeki kripto parayı depolamak için kullanabilirsiniz.  

Yalnız dikkat etmemiz gereken en önemli husus; Kripto para borsaları güvenilir bir altyapıya sahip değil, yani bu borsada çoğu zaman kendinize bir müşteri temsilcisi bulamaya bilirsiniz. Eğer alıp satıyorsanız kripto para borsası kullanabilirsiniz. 

Ancak eğer elinizde bulunan kripto para büyük bür meblağ ise bunun için kendinize özel bir sanal cüzdan oluşturabilirsiniz. 

İnternet sayesinde binance ya da BTC Türk, Barimeks  gibi aracı kurumlarla kolayca bitcoin alıp, satabilirsiniz.  

Ancak bitcoin alabilmek için öncelikle bir satıcının bulunması lazım veya satmak istediğinizde bir alıcı bulmanız lazım. Satış sonrası aracı kurum sizden bu işlem için cüzi bir miktarda komisyon keser.  

BİTCOİN GÜVENİLİR Mİ ?

Bitcoin oldukça güvenilir bir kripto paradır. Çünkü bitcoinblockchain yazılım sistemiyle beraber çalışan bir araçtır.  

Blockchain teknolojisi sistemde yapılan bütün işlemleri bloglardan oluşur ve bu blogları şifreler. Mesela eğer bitcoin ile ilgili bir transfer işlemi yapacak iseniz; Gönderenin adı alıcı hesabın adı gibi bütün işlemler bloglanır ve bu bloglar şifrelenir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.