Cloudflare İle Ücretsiz SSL

SSL Nedir ?

SSL sertifikaları son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaktadır. Gelişen dünyada internet sağlayıcıları da bu konu üzerinde oldukça büyük adımlar atarak sll sertifikasını zorunlu hale getirmeye çalışmaktadır. SSL sertifikası kısaca web sitelerinin de yer alan verinin sunucu ile son kullanıcı arasında direk iletişim kurmasını engeller. SSL sertifikası ile şifrelenen veri daha sonra kullanıcıya aktarım sağlar. Böylelikle güvenli bir veri akışı olur.

GOOGLE ssl sertifikası ( Bu Site Güvenlidir ! ) uyarısını boşuna koymamıştır. SSL Sertifikası olan siteler 1 adım öndedir diyebiliriz…

Bugün ki yazımızda en kolay ve kullanışlı olan cloudflare ile ssl sertifikasını almayı göstereceğiz.

CLOUDFLARE İLE ÜCRETSİZ SSL SERTİFİKASI

Cloudflare sitesine üye olduktan sonra gerekli dns ayarlarını yapıyoruz. Ben en basit şekilde olan dns ayarlarını şu şekilde yapıyorum. Ve domain panelinden cloudflare websitesinden aldığım nameserverleri güncelledikten sonra:

 

 

 

 

 

 

 

SSL/TLS Menüsünden Overview altında Full seçeneğini seçiyoruz. Hemen yanında bulunan Edge Certificates seçeneğinden ise Always Use HTTPS modunu aktif ediyoruz.

 

Bu işlemleri de tamamladıktan sonra Origin Server seçeneğinden Create Certificate seçeneğene tıklayarak 15 Years seçiyoruz ve next diyoruz.

Böylelikle karşımıza cloudflare tarafından bize verilen ssl sertifikası çıkıyor. Burdan sonra websitemizin cpanel bölümüne giriyoruz ve SSL/TLS kısmından

“Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS)” altında bulunan “SSL sitelerini yönetin”

seçeneğine tıklıyoruz. Etki alanından domaini seçerek cloudflare sitesinde bulunan ssl sertifikamızı (CRT) ve özel anahtarımızı ( KEY ) kopyalayıp gerekli yerlere yapıstırıyoruz ve sertifikayı yükle seçeneğine basıyoruz.

Son olarak ise wordpress admin panelinden “Really Simple SSL” eklentisini de yüklersek bu iş tamamdır. Artık cloudflare ile ücretsiz ssl aldınız !

 

3 thoughts on “Cloudflare İle Ücretsiz SSL

  1. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  2. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  3. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir