Honor Play 4T Serisinin Özellikleri Açıklandı

Ülkemizde fiyat/performans açısından tercih edilen telefon modellerine sahip olan Honor’un yeni serisi Play 4T için bazı özelliklerini sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. Bazı kritik özellikler hakkında bilgilerin öğrenildiği Play 4T serisi, 9 Nisan’da detaylı olarak duyurulacak.

Akıllı telefon markası Honor, geçtiğimiz günlerde yeni telefon modellerini duyurmuştu. Bu telefon modelleri, sahip olduğu donanımsal özellikler ve uygun fiyatları sayesinde oldukça konuşulur oldu. Ancak akıllı telefon üreticisinin açıklamaları hız kesmeden devam ediyor.

Honor için 9 Nisan büyük önem taşıyor. Çünkü bu tarihte yeni çıkacak olan fiyat/performans ürünü serisi Play 4T serisine ait telefonların tanıtımı gerçekleştirilecek. Şirketin bu duyuru ile iki adet Play 4T serisi telefonu tanıtması bekleniyor. Ancak bu detaylı tanıtımın öncesinde, sosyal medya hesaplarından seriyle ilgili bazı bilgiler paylaşıldı bile.

Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre serinin üst modeli Play 4T Pro, Kirin 810 işlemciye ve üçlü kameraya sahip olacak. Aynı zamanda serinin abisinin 4000 mAh değerinde pil değerine sahip olacağı da bilinenler arasında. Serinin daha düşük seviyedeki telefonu Play 4T hakkında ise işlemci bilgisi maalesef paylaşılmadı. Play 4T modeli yine 4000 mAh batarya ve ikili kamera sistemine sahip olacak. Ancak işlemci konusunda Kirin 810’dan daha düşük bir işlemciye sahip olması beklenenler arasında yer alıyor.

Honor Play 4T ve Play 4T Pro Modellerinin Olası Özellikleri

Honor’un telefon modelleri hakkında internete birçok kaynaktan bilgiler her zaman sızdırılıyor. Bu konuda bazı güvenilir kaynakların olası beklenen özelliklerini de biraz değinelim. Serinin düşük seviyedeki modeli Play 4T, 6.39 inç IPS LCD ekran ile kullanıcılara HD+ bir çözünürlük sağlayacak. Modelin 4 ve 6 GB olacak şekilde iki RAM seçeneği olacak. Aynı zamanda 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleri de bulunacak. Android 10 sürümü işletim sistemine sahip olacak telefonda 48+2 MP olacak şekilde ikili arka kamera ve 8 MP ön kamera özellikleri bulunması bekleniyor.

Serinin üst düzey telefonu Honor Play 4T Pro ise ekran olarak biraz daha büyüyerek 6.3 inç ve AMOLED ekrana sahip olacak. Depolama seçenekleri bu modelde 128 ve 256 GB olarak belirlenecek. Bu modeli küçük kardeşinden ayıran bir diğer özelliği ise 48+8+2 MP şeklinde üçlü kameraya sahip olabileceği. Ayrıca batarya olarak aynı kapasiteye sahip olsalar da bu modelde, hızlı şarj desteğinin de sunulması bekleniyor.

Honor Play 4T modellerinin, resmi sosyal medya paylaşımları haricinde verdiğimiz özellikleri tamamen internet sızıntıları göz önüne alınarak verildi. Seride yer alan telefonların detaylı bir şekilde özelliklerini öğrenebilmek için 9 Nisan tarihini beklemek gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.