Reseller Hosting Nedir

Hosting, barındırma anlamına gelir ve web siteleri içerisinde barındırır. Herhangi bir sitenin oluşturulabilmesi için Hosting işlemlerine ihtiyaç duyulur. Reseller Hosting ise bayi hosting olarak bilinir. Genellikle birçok barındırma sistemini alıp satan aracıların yaptığı işlemlerdir.

Kişinin sahip olduğu Hosting sayesinde daha fazla barındırma alanını almasını sağlar. Bir nevi Hosting Pazarlaması denebilir. Bu konuda kişiler kendilerine ayrı bir Hosting şirketi dahi kurulabilir. Kullanıcılar kendi müşterilerine Reseller Hosting hizmeti vererek bu işten ticari anlamda kazanç elde edebilir. Kullanıcılara sunulan hizmetlerde birlikte panel üzerinden istediğiniz limitler dahilinde Hosting hesabı açılabilmektedir.

Reseller Hosting Kimler Tercih Edebilir?

 

Reseller hosting paketleri birçok kişi için uygun olabilir.

Web uygulaması geliştiren yazılımcılar için uygun bir tercihtir. Web geliştirme işlemlerinde dosyalar rahat bir şekilde barınabilir. Yazılımcılar bu konuda uygulamalarla birlikte hosting hizmeti satışı yapabilir.
Web site tasarımcıları müşterilerine karşı ek olarak hosting hizmeti vererek prestijlerini daha yüksek seviyeye taşıyabilir.
İnternet aleminde çok fazla internet sitesine sahip olan kişiler için Reseller hosting son derece uygun bir seçimdir. Birden fazla alan adına sahip olan kişiler için uygun bir seçimdir.
Girişimciler açısından iyi bir tercih olabilir. Özellikle maliyetlerinin düşük olması ve karının yüksek olması nedeniyle girişimciler için en uygun seçimlerden birisidir.

Reseller Hosting Avantajları Nelerdir?

Reseller Hosting paketlerinin kullanıcılar açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Bayi hosting hizmetini alarak avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Reseller hosting uygun fiyattadır. Özellikle birden fazla web sitesini barındırmak isteyen kişiler Reseller hosting paketlerine yönelebilir.Reseller hosting paketlerini kullanmak son derece kolaydır. Bunun için sunulan panel sistemleri üzerinden Hosting hesapları kolay bir şekilde yönetilebilir. Ayrıca paneller üzerinden alan adı tanımlama gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

“Maliyeti az olduğu için şirket kurulumu için uygundur. Bu nedenle bu alanda deneyim elde etmek isteyen girişimciler bu alana yönelebilir.”

Reseller hosting paketleri daha uygun fiyattadır ve istenildiği zaman yükseltme işlemleri yapılabilmektedir. Bu konuda barındırmak istediğiniz alanların hacmini daha fazla genişletebilirsiniz.
Bu avantajları sayesinde birçok kişi Reseller Hosting paketlerinden faydalanmaktadır. Peki reseller hostingi hangi firmadan almalıyım diye soracak olursanız Türk en iyi host firmaları makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.