WatchoS 6.2.1 Güncellemesi Yayınlandı

Apple’ın akıllı saatlerinin hepsinde kullandığı işletim sistemi olan watchoS için yeni bir güncelleme yayınladı. Apple tarafından 6.2.1 versiyon ismini taşıyan bu güncelleme ile akıllı saatlerdeki önemli bir sorun ortadan kaldırılıyor.

Akıllı saatlerin yanında neredeyse vazgeçilmez olarak bulunan akıllı saatler, milyonlarca insanın saat tercihinin başında geliyor. Akıllı telefon ve akıllı saat konusunda sektörün önde gelen markası Apple, akıllı saatlerinde kullandığı işletim sistemine “watchoS 6.2.1” güncellemesi getirdi.

Yeni yapılan güncelleme ile akıllı saatlere dişe dokunur bir özellik eklemesi yapılmadı. Ancak bu güncelleme ile daha önceki sürümlerde kullanıcıların yaşadığı önemli bir soruna odaklanıldı. Eski sürüm işletim sistemlerinde kullanıcılar “FaceTime” kaynaklı bazı bağlantı sorunları yaşıyorlardı. İşte bu güncelleme ile bu sorun ortadan kaldırıldı. Peki, akıllı saat kullanıcıları watchoS 6.2.1 sürümüne saatlerini nasıl güncelleyebilecekler?

Apple WatchoS Akıllı Saat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Apple her ne kadar bağlantı sorununu ortadan kaldırmış olsa da bazı kullanıcılar saatlerini güncellemez ise bu sorun devam edecektir. Bu yüzden akıllı saatinizi manuel olarak güncellemenizi tavsiye ediyorum. Peki, bu güncellemeyi nasıl yapabilirsiniz?

Apple akıllı saatinizi güncellemek için öncelikli olarak saatinizin şarj seviyesinin %50 ve üzeri olduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha sonra saatin bağlı olduğu iPhone cihazınız ile Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirmelisiniz. Ardından telefonunuzda bulunan “Watch” uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda öncelikli olarak “Saatim”, hemen ardından “Genel” ve son olarak “Yazılım Güncelleme” sayfalarına erişim sağlamalısınız. Erişim sağladığınız sayfada yeni bir güncelleme olan “watchOs 6.2.1” sürümünü görebilirsiniz. Bu sürüme güncellemek için “İndir ve Yükle” butonuna tıklamanız ve ardından gerekli parola, şart ve koşulları kabul etme gibi işlemleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra akıllı saatinize gelen bildirime “Devam” olarak yanıt v ermeniz halinde, akıllı saatiniz güncellemeyi yapmaya başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra akıllı saatinizi yeniden başlatılacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.