Webmaster Forumları

Webmaster konularında uzman, acemi bir çok insanın bilgi paylaşımında bulunarak fikir alışverişine imkan sağlayan altyapıları çoklu (forum) tartışmaya olanak sağlayan web sitelerine webmaster forumları diyebiliriz.

Bugün bende sizlere ülkemizde hizmet veren webmaster forumları hakkında kendi kişisel tecrübelerimi aktaracağım. Webmaster forumu olarak ülkemizde hizmet veren neredeyse tekel olmuş bir platform R10.NET.

R10 WEBMASTER PLATFORMU

R10 kendilerine “webmaster forumu”ndan ziyade “webmaster platformu” demeyi tercih ediyor. Tabi forum biraz eskilerde kaldı. Webmaster platformu alanında en başarılı hitleri yakalayan r10 2005 senesinde “google servisleri” hakkında bilgi paylaşımı yapmak, az da olsa ticaretin dönmesini sağlamak amacıyla kurulan webmaster forumudur. Üyelik davetiye sistemi ile çalışır.
Geçmiş yönetimi hakkında söylenen bir çok olay var tabi o konular hakkında detaylı bilgim olmadığı için hiç girmiyorum.

Bugün websitelerin de benimde yer aldığım çok güzel bir ortam bulunmaktadır. Ticaret ve dayanışma konusunda gerçekten takdir ettiğim bir ortam var.. Tabi arada dolandırıcıların hedefi haline de gelebiliyor. Site sahibi Megatr hostun da sahibi olan Coşkun Çetin’dir. Önce hissedar olan Çetin zamanla tüm hisseleri almıştır ve tek sahibi olmuştur. Ayrıca kendisini forumda oldukça aktif bir şekilde görmek bizleri sevindiriyor.

WMARACI WEBMASTER PORTALI

Zamanında üye olduğum fakat biraz daha acemi webmasterların bulunduğu forum sitesidir. Üyelik telefon onaylıdır. Tabi işi bilen de bilmeyen de aynı ortam da.. Yorum yok.

Wmaraci.com en sevdiğim yanı seo araçları. Site analiz araçlarını sık sık kullanıyorum, stabil bir sonuç veriyor ve r10’un bir türlü tam oturtamadığı bir çok seçeneği sunuyor. Linki buraya bırakıyorum kullanmak isteyen olursa : wmaracı site araçları

Daha detaylı bilgi için hakkımızda sayfalarını okuyabilirsiniz : https://wmaraci.com/hakkimizda

DİĞER WEBMASTER FORUMLARI

Malesef bildiğim ya da istikrarlı bir şekilde yayın hayatına devam eden kaliteli forum yoktur. Sizlerin bildiği forumlar varsa yorumlardan belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.