YouTube Music Ara Yüzünü Güncelledi

Müzik konusunda dünya çapında ün yapmış olan Spotify ve Apple Music gibi rakiplerini geride bırakmak amacıyla geliştirilen YouTube Music’in uygulama kütüphanesinde bazı değişiklikler yapıldı. Daha önceden rakip uygulamalardan gelen kullanıcıların yaşadığı zorluklar göz önüne alınarak yapılan geliştirmeler sayesinde artık kullanıcıların YouTube Music uygulamasına geçmesi daha kolay olacak.

Google tarafından geliştirilen çevrimiçi müzik platformu YouTube Music, ara yüzü ve kullanım açısından bazı yeniliklere bünyesinde yer verdiğini duyurdu. Ülkemizde geçen yıl itibariyle kullanıma sunulan müzik uygulaması, kullanım açısından kolaylıklar sağlayacak bazı geliştirmeleri paylaştı. YouTube Music tarafından yapılan bazı değişiklikler ile artık sanatçı ve müzikleri bulmak konusunda kullanıcılar karmaşık bir sistem ile karşılaşmayacak. Daha kolay bir kullanım vadeden yenilikler ile kullanıcılardan olumlu bir yanıt alınması bekleniyor.

YouTube Music kullanıcıları önceki kütüphaneden pek memnun değildi. Eski kütüphanede, son öğelerin listelendiği ve indirmeler, oynatma listeleri gibi seçeneklerin en üsttü yer aldığı bir ekran bizi karşılıyordu. Bu dizilim ile muhtemelen en çok dinlenen sanatçılar, müzikler ve tarzlar gibi seçenekler ekranın en alt kısmında yer alıyorlardı. Aynı zamanda bir albümü veya sadece tek müziği listenize eklemek için kesinlikle ilgili sanatçıyı da listenize eklemeniz gerekiyordu. Ancak yeni güncelleme ile bu durum ortadan kalkmış gibi görünüyor.

YouTube Music Kütüphanesinde Yapılan Değişiklikler

Yapılan değişiklikler ile birlikte şarkıyı eklemek için sanatçıyı da ekstra listeye eklemek gibi durumları ortadan kaldırmış gibi görünüyor. Şarkı veya albüm eklerken otomatik olarak sanatçı da listenize tek tıkla eklenebiliyor. Bu sayede ekstra sanatçı aboneliği gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmıyor. Bu özelliğin yanında albüm ve şarkıların listelendiği ekranda da bazı değişiklikler yapılarak, kullanıcı temelli rahat kullanım hedeflenmiş gibi görünüyor.

YouTube Music tarafından yapılan güncelleme daha herkesi kapsamıyor. Bu yüzden yapılan güncelleme ile ilgili detay içeren eleştirilere yer veremiyoruz. Ancak tüm uygulamaların güncellemeyi alması ile birlikte kullanıcı eleştirilerini detaylı bir şekilde yapmak mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.