Ömer F. Öztürk

Linux Sistem Uzmanı

Seo Uzmanı

Php Geliştirici

Yapay Zeka Meraklısı

Siber Güvenlik

0

No products in the cart.

Ömer F. Öztürk

Linux Sistem Uzmanı

Seo Uzmanı

Php Geliştirici

Yapay Zeka Meraklısı

Siber Güvenlik

Blog Post

Doğru Dekorasyon Nasıl Yapılır?

May 27, 2024 Uncategorized

‘Doğru dekorasyon nasıl yapılır’ sorusuna genel bir cevap niteliğinde hazırlandı, ev, iş yeri ve dış mekan dekorasyonların da dikkat edilmesi gereken noktalara değinildi.

Hayatımız genel anlamda iki mekan üzerine kuruludur; iş ve ev. Eğer bu iki mekandan birisi size monoton gelmeye başlamışsa değişim çanları çalıyor demektir. Monotonlaşmanın nedeni beynimizin bulunduğu ortamı ve ortamın dekorasyonunu kanıksamasıdır. Deyim yerindeyse algılayacak yeni bir şey bulamayan beynimiz heyecanlanamaz. Yapılan araştırmalar göre, bu durum beynimizin tembelleşmesine ve psikolojik olarak negatif etkilenmemize sebebiyet verir. Öte yandan, sizi yakından tanıyan kişilerden de ‘ya acaba burada biraz değişiklik mi yapsan’ benzeri cümleler duymaya başladıysanız, dekorasyonunuzu yenileme fikrini iyiden iyiye değerlendirmelisiniz.

Birçok kişi ise dekorasyonun getireceği maliyetlerden ve doğru ürünleri nerede bulacağını bilmediğinden süreci öteler. İlk olarak belirtmek gerekir ki ev, iş yeri ya da bahçe fark etmez, dekorasyonu biranda yapmak zorunda değilsiniz. Yani süreci geniş bir zaman diliminde yayabilir ve maddi olarak kendinizi yormadan tamamlayabilirsiniz. İkinci olaraksa doğru ürünleri nerede bulacağınızdan emin değilseniz VidaXL ile tanışmamışsınız demektir. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden VidaXL, tüm dekorasyon ürünlerini ve hırdavatları en uygun fiyatla sizlerle buluşturur. Peki evin yeni eşyalarını aldınız ama doğru dekorasyon nasıl yapılır?

Ev Dekorasyonu

Doğru dekorasyon nasıl yapılır’ sorusunun belki de en önem kazandığı alan evimizdir; zira hayatımızın önemli bir bölümünü evimizde geçiririz. Ev dekorasyonu da dahil olmak üzere tüm iç mekan dekorasyonlarında ışığı nasıl kullandığınız son derece önemlidir. Hatta tüm iç mekanlarda doğru dekorasyon için en önemli noktadır. Bu nedenle ışığı doğru şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız. Işıklandırmadan sonra en önemli olansa doğru eşyaları seçmek olacaktır; bunun ilk adımı ise evinizi bir bütün olarak düşünmektir. Doğru dekorasyon malzemelerinin adresi VidaXL, sunduğu birçok alternatifle işinizi ciddi anlamda kolaylaştırır. Ayrıca internetten ya da kataloglardan inceleyeceğiniz tasarımlarda dekorasyon konusunda fikir edinmenizi sağlayabilir. Evinizi baştan yaratmak için en önemli olansa basit düşünmektir. Birçok insanın evini yenilerken yaptığı hata detaylarda kaybolmaktır. Bu da süreci içinden çıkılmaz hale getirir. Kompleks düşünmek ve detaylarda kaybolmaktansa öncelikle genel hatlara sonra ise detaylara odaklanmak işinizi kolaylaştırır.

İş Yeri Dekorasyonu  

Doğru dekorasyon nasıl yapılır’ sorusunun cevabı iş yerleri için hayatidir. Bunun nedeni hangi meslekle uğraştığınız fark etmeksizin müşterinin gözünde olumlu intiba bırakmanın zaruri olmasıdır. İş yeri dekorasyonun da en önemli nokta tıpkı ev dekorasyonunda olduğu gibi ışığı doğru şekilde kullanmaktır. Sonrasında ise sade tasarımlara yönelmenizde fayda var; zira fazla eşya müşterinizin işe odaklanmasını güçleştirebilir. Tabi bunun yanında dekorasyonunuz sade olduğu kadar ilgi çekicide olması gerekir. Bu dengeyi koruduğunuz takdirde ortaya çok başarılı bir iş yeri dekorasyonu çıkartabilirsiniz. Dikkate almanız gereken bir diğer etkense elbette renkler. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi dikkate alındığında iş yerindeki renk uyumu daha bir önem kazanır. Bu nedenle meslek branşınız da en çok hangi renklerin kullandığını araştırabilir ve yeni dekorasyonunuz da yer verebilirsiniz.

Dış Mekan Dekorasyonu

Dış mekan ‘doğru dekorasyon nasıl yapılır’ sorusunu en keyifli şekilde cevaplayabileceğiniz alandır.  Bunun nedeni ise dekorasyon noktasında çok daha özgür olmanızdır; ancak yine de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde dış mekan dekorasyonu büyük önem kazanır. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle güzel anlar geçirebileceğiniz bahçenizi,  başarılı bir dekorasyonla daha konforlu ve daha şık bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle belirtmek gerekir ki dış mekan dekorasyonun da iç mekana göre daha dikkatli ve özenli olmak gerekir. Dışarıda bulunan eşyalar her türlü hava koşuluyla doğrudan temas halindedir. Bu nedenle kullanacağınız bahçe mobilyaları senelerce dayanabilecek güçte olmalıdır. Tabi ki dayanıklılığı öncelerken şıklığı da pas geçmemeniz de yarar var. Öte yandan, bahçenizde kullandığınız eşyalarınızın hafif olmasına özen göstermelisiniz; zira bu durum yer değiştirmek istediğiniz zaman çok işinize yarayacaktır. Bunun yanında, kullanacağınız mobilyanın boyutu da son derece önemli. Büyük mobilyalar kullanım alanınızı kısıtlarken, küçük mobilyalarda hoş gözükmeyebilir. Ayrıca renk uyumuna dikkat etmek bahçe keyfinizi katlayabilir.

Write a comment